one year ago
#4 Alıntı
MimaxPOS Giyim Barkod satış programında, renk  beden ve özelliklere göre birden çok ürünü tek ürün altında gruplayabilirsiniz. Grup alt seçenekleri olan varyant ürünleri de ayrıca raporlayabilirsiniz.

Varyant Nedir?
Varyant ürün olarak aynı olan fakat rengi, bedeni gibi değerleri değişik olması sebebi ile takip edilmekte zorlanılan ürünleri bilgisayar programlarına ürünlerin üst grupta aynı, alt grupta ise farklı olarak takip edilmesidir denilebilir.

yani ABC Model Erkek Ceket diye bir ürünümüz olsun. Bu ürünün 8 farklı rengi ve small, medium, large ve xlarge olarak ta bedenleri bulunsun.

bu durumda her bir renk ve beden için bir ürün tanımı yapmanız icap eder. bu durumda da aynı üründen programınızda 32 çeşit olarak gözükür ve bu takip için zor bir süreç oluşturur.

Oysa varyant mantığında 1 Ürün olarak tanımlanır. Geri kalan renk ve bedenler ürünün altına tanımlanır. Bu sebeple ilgili ürünün elinizdeki toplam sayısına baktığınızda tüm renk ve bedenlerin toplamıdır. Ürün bazında bakmak istediğinizde ise her renk ve beden için ayrı stok detaylarına ulaşabilirsiniz.