Logo Lem Nedir? Ne İşe Yarar? Logo Lem'in Faydaları Nelerdir?

Logo Lem Nedir?

Logo Enterprise Membership (LEM) Logo yazılım ürünlerinin güncel tutulması için Logo yazılım tarafından güncel mevzuata ve müşteri taleplerine uygun olarak yazılan yeni versiyonların, müşteri tarafından faydalanabilmesi için satınalınması gereken yazılım güvence bedelidir.

Logo yazılım müşterilerden gelen talepleri, mali düzen içerisinde oluşan mevzuat değişiklikleri, kullanıcının daha rahat bir kullanım için kolaylıkları gibi ihtiyaçları düzenli bir şekilde planlar. Gelen talepleri yazılım ürünlerinde kodlar ve bir sonraki versiyonda kullanıma sunar.

Logo yazılım Müşteri ve ürünlerine değer verir. Ortalama 7 haftada yeni bir versiyon yayınlar.  Yayınlanan versiyonun müşteri tarafından kullanılabilmesi için Lem sözleşmesinin olması gerekir.

Lem Ücreti Ne Kadar? Nasıl Hesaplanır?

Lem ücreti müşteri tarafından kullanılan Logo yazılım ürünlerinin, bulunduğu yıl içerisindeki liste fiyatının %10 tutarı alınarak hesaplanır. Müşteri güncel lem'lerden faydalanıyorsa tutar üzerinden %10 sadakat indirimi sağlar.

Lem'in Faydaları Nelerdir?

  • Güncel Lem sözleşmesi yapan müşteriler, Logo yazılım ürünlerinde yeni eklenen özellikleri kullanma hakkına sahip olur.
  • Güncel Lem sözleşmesi yapan müşteriler, Logo ürünleri ile ilişkisel çalışan Windows, Net Framework ve SQL versiyonları kullanımında sıkıntı yaşamaz.
  • İlişkisel ürünlerden kaynaklı hatalar giderilir. Yeni özellikler eklenir.
  • Yeni Üst versiyonlara ücretsiz geçiş sağlanır. (Go Plus'tan > GO3'e yada GO3'ten > GO3 New'e geçişler bedelsiz yapıldı.)
  • Ek Modüllerde Bedelsiz yada İndirimli Satınalma İmkanı (E-İrsaliye Güncel Lem sahiplerine Bedelsiz verildi.

Lem Almazsam Ne Olur?

Güncel lem sözleşmesi yapılmaması durumunda müşteri en son kullanma hakkının olduğu versiyon üzerinden kullanmaya devam eder. Fakat yeni özelliklerden faydalanamaz. Mevzuat değişiklikleri sisteme yansımaz. İşletim sistemleri ve ilişkisel yazılım ürün versiyonları değiştikçe hatalar olmaya başlar.

Olasılığı özetle düşünmek gerekirse, Herkesin Windows 10 kullandığı bir zamanda siz hala Windows 95 kullanmaya devam edermisiniz?

Geçmiş Yıllarda Lem Almadım, Şimdi Almak İstiyorum?

Geçmiş yıllarda Lem sözleşmesi yapmadıysanız, yinede Lem sözleşmesi yapabilirsiniz. Lakin geçmiş yılların bedelide size yansıtılır. Dönemsel kampanyalarla geçmiş LEM'ler indirimli olarak satınalınabilir.

Lem satınalmak veya Detay bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Zensoft Yazılım A.Ş.

0246 232 33 62 

info@zensoft.com.tr

 

Yorumunu bırak