Reçete ve Maliyetlendirme

GastroPOS ile ürettiğiniz veya satışını yaptığınız ürünlere kolay bir şekilde üretim reçetelerini tanımlayabilir, tanımlanan reçetelerin anlık olarak ön maliyetlerini izleyebilir, üretim emri sonunda oluşan sarf, fire ve üretim giriş fişlerine çalışma yapınıza göre, Cost, son satınalma, tanımlı fiyat veya ortalama değer üzerinden maliyet atayarak kârlılığınızı ölçebilirsiniz.

Endirekt işçilik giderleri ve sabit maliyet giderlerini maliyet dağıtım fişleri ile üretilen ürünlere yansıtarak net kazancınızı ölçebilirsiniz.

ÖN MALİYET İZLEME

GastroPOS cafe veya restoranlarda üretimi yapılacak olan ürünlerin anlık maliyetlerinin izlenmesine imkan sağlar. ERP kayıtları esas alınarak, son satınalma fiyatı üzerinden, ERP’de tanımlı olan fiyat üzerinden veya ortalama satınalma değeri üzerinden reçete içerikleri hesaplanarak anlık olarak reçeteye bağlı olan ürünün değişen şartlara göre maliyeti izlenebilmektedir. Bu izleme yöntemi kârlılığın hesaplanmasında tanımlanacak olan fiyat için referans olmaktadır.

REÇETE VE MALİYETLENDİRME

 

Esnek Üretim Teknolojisi

GastroPOS reçete tanımlama sırasında eklenen ürünlerde, ilgili ürünün satış sırasında reçete değerlerinin listede seçilebilir veya görülebilir olması sağlanabilmektedir. Bu eylemin kullanım sebebi, müşteri isteğine göre ilgili ürünün seçilebilir olmasıdır. Bu özellik sayesinde reçetede yer alan ürünlerden kullanılmayan stok düşmemekte ve maliyete yansıtılmamaktadır. Bu sayede gerçeğe en yakın maliyet hesaplanmakta ve envanter değerlerindeki sapma en asgari seviyededir.

 

Detay Bilgi için sizi arayabiliriz.

Ürünlerimiz hakkında detay bilgi vermemizi ister misiniz! hemen iletişim formunu doldurun, ekiplerimiz sorularınıza cevap versin.

detaylı bilgi al