fbpx

M320 Sürüm Yenilikleri

M320 4.2.37 sürüm yenilikleri (22.04.2024)

Ekli olan özelliklerde geliştirmeler yapılmıştır.

Bildirilen bug ve hatalar giderilmiştir.

Sevkiyat işlemlerinde belgelerinizi sıralayarak işlem yapılacak belgelerin sırasını düzenleyebilirsiniz. Yapmış olduğunuz sıralama ek olarak Fişler > Logo ERP kısmında sıralanmaktadır. Bu sayede diğer kullanıcılar belge sıranızı takip edebilecekler.

CRM sayfası üzerinde belirtilen tarih aralığında yapılan işlemleri PDF ve Excel olarak rapor alabilirsiniz.

Perakende gün sonu işlemi yetkiye bağlanmıştır. Personel yetkilerinden düzenleyebilirsiniz.

Plasiyer raporları üzerinde raporunu görmek istediğiniz kullanıcıları toplu bir şekilde seçebilir ve listeleyebilirsiniz.

Belgelerinizi kayıt ederken seçmiş olduğunuz değerlerin gizlenebilmesi ve gösterilebilmesi sağlanmıştır. Sistem Ayarları > Belge İşleminde Sor seçeneklerinden aktif edebilirsiniz.

CRM Raporunu seçmiş olduğunuz günlerde ve zamanda mail olarak gönderilmesi sağlanmıştır.

Müşteri üzerinden ulaşmış olduğunuz müşteri raporları yetkiye bağlanmıştır. Personellerin görmesini istemediğiniz raporlara erişimini kısıtlayabilirsiniz.

Eski firmanızda müşterilerin geçmiş yıllara ait bulunan ekstreleri mevcut ise, personel yetkilerinden verilerini görmesini istediğiniz firmaları seçerek ekstre ekranında geçmiş yıllara ait ekstre verilerine ulaşabilirsiniz.

Seri- Lot işlemlerine satın alma işlemleri eklenmiştir. Seri – lot özelliklerinde geliştirmeler yapılmıştır.

M320 4.2.31 sürüm yenilikleri (23.01.2024)

Ekli olan özelliklerde geliştirmeler yapılmıştır.

Bildirilen bug ve hatalar giderilmiştir.

İrsaliye kontrol işleminde eğer bir kullanıcı bir fiş kayıtı ile ilgileniyor ise diğer kullanıcılar o fiş üzerinde çalışıldığını görebiliyor ve işlem yapılmaması konusunda uyarılıyor.

CRM sayfası üzerinde kullanıcı sadece kendi carilierni görebileceği şekilde güncellenmiştir.

Borç Alacak Raporu üzerinde kullanıcı sadece kendi carilierni görebileceği şekilde güncellenmiştir.

Kategori Yönetimine toplu ürün ekleme özelliği eklenildi.

M320 4.2.29 sürüm yenilikleri (14.01.2024)

Ekli olan özelliklerde geliştirmeler yapılmıştır.

Bildirilen bug ve hatalar giderilmiştir.

Sayım sürecini takip edebileceğiniz rapor eklenmiştir. Rapora erişebilmek için M320 > Market > Sayılmayan Ürünler > Sayfanın sağ üst kısmında bulunan buton üzerinden erişebilirsiniz.

Cari hesaplar için senkronizasyon işleminde sadece güncelleme yaptığınız carilerinii yada tüm carilerinizi senkronizasyon edebilme özelliği eklenildi.

Perakende ekranında dövizli bir ürün sattığınızda döviz bilgisi satırda gösterilmektedir.

Alacaklı carilerinize oluşturmuş olduğunuz şablonu ile M320 üzerinden SMS gönderimi sağlayabilirsiniz.

M320 üzerinden stoklarınıza ait bir katalog tasarımı belirleyebilir ve katalog oluşturabilirsiniz.

Sevkiyatta fiş dönüştürme işlemilerinde sevkiyat ekranında depo bilgisine yer verilmiştir.

Sipariş, fatura, irsaliye gibi belge işlemlerinde kampana uygula butonuna tıklamadan belge kayıt edildiğinde otomatik kampanya uygulaması özelliği eklenilmiştir.

M320 uygulamasında eğer ürünlerinizin birden fazla birimi var ise sadece ana birimin kullanılmasını istiyorsanız, sistem ayarlarında “sadece ana birim gelsin” parametresini aktif edebilirsiniz

Eğer plasiyerin yetili olduğu birden fazla kase mevcut ise işlem yapılan kasanın seçilmesi zorunlu kılınmıştır.

M320 4.2.20 sürüm yenilikleri (11.11.2023)

Ekli olan özelliklerde geliştirmeler yapılmıştır.

Bildirilen bug ve hatalar giderilmiştir.

İşlem yetki sayfasında bulunan yetkiler kategorilendirilmiştir. yeni görünümü sayesinde istediğiniz parametrelere hızlıca ulaşabilirsiniz.

Perakendede listeye eklenen ürünler artık son eklenilen ürüne göre listelenmektedir.

Perakendede arama kısmında barkod değerinden önce miktarın ne kadar arttırılması istenildiği yazılması durumunda, listeye ürün istenilen miktarda eklenilmiş olacaktır.

Perakende ekranında arama temizlensin parametresi aktif olması durumunda her arama yapığınızda PLU ekranı (ekranın sağ kısmında bulunana ürün listesi) temizlenir ve barkod aramanız için otomatik odaklanır. Parametrenin aktf olmaması durumunda PLU ekranında aramalarınız sabit kalır.

Numaralandırma şablonlarına Fire Fişi, Sarf Fişi, Üretimden Giriş Fişi, Sayım Fazlası Fişi, Sayım Eksiği Fişleri eklenmiştir.

M320 4.2.18 sürüm yenilikleri (28.10.2023)

Ekli olan özelliklerde geliştirmeler yapılmıştır.

Bildirilen bug ve hatalar giderilmiştir.

Perakende ekranında bulunan gün sonu raporu özelleğine satış elemanlarının gün içinde yapmış olduğu satışlardan hangi malzemeden kaç adet satıldığı bilgisi eklenmiştir.

Müşteriye bakiye ve vade değerlerinin sms ile bildirimi için, yönetici kullanıcı tarafından personelin işlem yetksinde bulunan “Mü$eri Bilgilendirme Sms’i gönderebilsin” yetkisine izin verilmesi gerekmektedir. izin verilmesi hallinde borç bakiye, vade değerleri, cari hareketleri, kapanmayan faturalar SMS ile cariye bildirilebilir.

Senkronizayson işleminde gönderilmeyen veriler bulunması durumunda tüm veriler sıfırlandığı için dikkatten kaçan gönderilmeyen verilerde silinmektedir. Bu durumun önüüne geçmek için sistem ayarlarında bulunan “Sifirlama yaplldlélnda gönderilmeyen belge varsa islemi durdur” parametresi eklenmiştir.

Üretim modülünde reçeteler sayfasında ilgili reçete yanında toplam maliyet ve birim maliyet değerini görebeilirsiniz. Reçete detaylarında ilgili kalemlerin toplam maliyetini görebilirsiniz.

Personel yetkilerinde bulunan sayfa yetki ve işlem yetki sayfasında bulunan yetkiler ayrılmıştır. Örneğin ilgili kullanıcıya kopyalamak istediğiniz yetki sayfa yetki ise sayfa yetki ekranında yetki kopyalama işlemi yapılması gerekir.

Ortalama vade tarihi ve bordro detayları cari extreye parametrik olarak eklenmiştir. Sistem ayarlarından ek satir eklerken filtrelenecek alanlar parametresinden aktif edilebilir.

Yetki özelliklerde bulunan numara şablonuna çek ve senet şblonu eklenmiştir.

Müşteri vade raporuna ilk vade aşımı, ortalama vade ve geçen gün bilgisi eklenmiştir.

M320 4.2.16 sürüm yenilikleri (07.10.2023)

Ekli olan özelliklerde geliştirmeler yapılmıştır.

Bildirilen bug ve hatalar giderilmiştir.

M320 kurulum ekranında mobil giriş butonu eklenmiştir. Eklenen bu butona tıklandıktan sonra, kullanıcı mobil telefon numarasını yazdıktan sonra kendisine gelen doğrulama kodunu girdiğinden sistem kurulum ve ayarları otomatik olarak yapmaktadır. Özelliği aktif olabilmesi için, Personel yönetimi alanından bağlantı bilgilerinin gönderilmesi gerekmektedir.

Kullanıcı için tanımlanmış olan cihaz dışından kullanımın engellenebilmesi için özellik eklenmiştir. Bu özelliği aktif edilmesi durumunda, ilgili cihaz dışında kullanıcı çalışamayacaktır. Özelliğin aktif edilebilmesi için, Sistem ayarları bölümünde yer alan “Sadece yetki verilen cihazlar kullanabilsin” parametresi aktif edilmelidir.

Çek veya senet alındığında, alınan çek ve senetin vade tarihinin, kalan bakiye tarihine ilave tolerans gün sayısı eklenere kontrol edilmesi sağlanmıştır. İlgili vadeyi aşması durumunda sistem çek veya senet tahsilatına izin vermemektedir. İlgili özelliğin aktif kullanılabilmesi için sistem ayalarından “Çek veya senet alındığında ortalama vade kontrolü yap” aktif edilip, tolerans gün sayısının girilmesi gerekmektedir.

Satış sırasında ürün satırına ait satır açıklamasının, ana ekran görüntülenmesi sağlanmıştır.

Ambar fişinde, transfer edilen ürünlerin seri ve lot numarası ile izleniyor olması durumunda, Seri ve lot transfer özelliği eklenmiştir.

Barkod terazi ile oluşturulan birimli barkodların, okuma sayısı özelliği eklenerek, toplanan miktarın kaç paket veya koliden oluştuğu bilgisi satış ana ekranına eklenmiştir.

Veri senkronu yapılırken, en son veriyi çeken terminal bilgisi eklenmiştir.

Çalışanlar sahada yapmış oldukları masraflar, alınan hizmet olarak girildiğinde, satış elemanı bilgisinin de yazılıyor olması durumunda, yönetici raporlarındaki yönetim sekmesi altında yer alan “Çalışan masrafları” raporunda aylara göre toplamların kolay şekilde izlenmesi sağlanmıştır.

Cari ve detaylı cari ekstre yeniden tasarlanmıştır. Cari üst başlığın dinamik olarak oluşturulabilmesi için, sistem ayarlarına tasarım şablonu eklenmiştir.

uygulamaya ait tüm verilerin cihazdan kaldırılmak istenmesi durumunda, login ekranındaki verileri temizle butonu aktif haline getirilmiştir.

Müşterilerin aylara göre toplam cirolarının görülebileceği bir ek rapor eklenmiştir. İlgili rapor, yönetici raporların alanında cari sekmesi altına “Aylara göre satış toplamları” olarak tanımlanmıştır.

Tedarikçilerin aylara göre toplam cirolarının görülebileceği bir ek rapor eklenmiştir. İlgili rapor, yönetici raporların alanında cari sekmesi altına “Aylara göre satın alma toplamları” olarak tanımlanmıştır.

Dinamik yazdırma şablon özelliği ile, zensoft tarafından tasarlanan bir çok tasarım içinden seçilen tasarıma göre sipariş, irsaliye, fatura ve tahsilat gibi şablonlardan seçim yapılarak dinamik kullanım imkanı sağlanmıştır.

ilgili özeliği aktif kullanabilmek için, yönetim sayfası > yazıcı tasarımları > ekle dediktan sonra, “html” yazan butona tıklanarak beğenilen şablon seçilmelidir.

ilgili şablonun kullanıcı yazıcı ayarlarından ayrıca seçilmesi gerekmektedir.

Tahsilat makbuzunda dövizle ilgili ek işlemler sağlanmıştır.

Satış belgelerinin tasarımında dövizle ilgili ek işlemler sağlanmıştır.

Perakende satış sırasında, yerel veritabanı’ndan ziyade her satış eylemi sırasında sadece online olarak logo veritabanı’ndan sorgulama yapması istenmesi durumunda ayarlar kısmındaki “stokları online getir” parametresi özelliği eklenmiştir. 

Cari hareket raporunda dövizli tutarın da görünmesi sağlanmıştır.

Rapor üretici ile oluşturulan raporların, müşteri işlem menüsüne eklenmesi sağlanmıştır. Bu sayede istenen bazı özelliklerin müşteri tarafından kodlanmasına ve kolay kullanımına imkan sağlanmıştır.

Cari parametreler kısmından, bakiye vade aşım parametrelerinde, sipariş parametresinin satış faturalarından bağımsız çalışması sağlanmıştır.

Müşteriye bakiye ve vade değerlerinin sms ile bildirimi için yeni özellik eklenmiştir. Bu özellik enterprise paket ile gelen “Bildirim modülü” içinde yer almaktadır.

Modül ile,

  1. Borç bakiye bildirimin sms ile gönderilmesi
  2. Vadesi değerlerinin sms ile gönderilmesi
  3. Cari hareketlerin sms ile bildirilmesi
  4. Kapanmayan faturaların sms ile bildirilmesi sağlanmıştır.

 

Geçmiş versiyonlarda yapılan değişimler

Proje Tarih Talep Çözüm  
M320 28.09.2023 Maliyetlendirme seçeneği stok bazlı olmalıdır. Üretim sayfasının altına eklenen malzeme maliyet seçimi sayfası ile, malzeme bazlı maliyetlendirme yapılabilmesi sağlanıldı.
M320 28.09.2023 Tahsilat işlemlerinde kasa seçimi yapılabilmelidir. Kullanıcının birden fazla yetkili kasası varsa, tahsilat işlemlerinde kasa seçimi yapılabilmesi sağlanıldı.
M320 28.09.2023 Tahsilat işlemlerinde kur manuel olarak güncellenebilmelidir. Tahsilat işlemlerinde yetkiye bağlı olarak döviz kuru girilebilmesi sağlanıldı.
M320 28.09.2023 Yazdırma servisinde önizleme ve direkt yazdırma seçeneği eklenmelidir. Yazdırma işlemlerinde, yazdırma servisine eklenen önizleme ve direkt yazdırma parametreleri devreye alındı.
M320 28.09.2023 Cariye konum kaydı yaptıktan sonra detaya girdiğimizde farklı bir konum çıkıyor. Konum kaydı yapıldıktan sonra konum bilgisinin doğru şekilde gelmesi sağlanıldı.
M320 28.09.2023 Perakende işlemlerinde perakende carisine fatura kesilirken cari bilgileri girilebilmelidir. Perakende faturası keserken e-arşiv işlemlerinde, işlem yapılan cari perakende carisi ise fiş işlemi sonlandırılırken cari bilgilerinin girilebilmesi sağlanıldı.
M320 28.09.2023 Üretim reçete listesinde sayfaya gelen reçete sayısı listeleme adedini dikkate almamaktadır Reçete listesi çağrılırken listeleme adedine göre filtreleme yapıldı.
M320 07.09.2023 Satılmayan ürünler raporu çok yavaş çalışmakta. Satılmayan ürünler raporunda kullanılan alanlar kendimizce özelleştirilerek yavaşlık sorunu giderildi.
M320 07.09.2023 Aylara göre cari satış tutarlarını görebilmeliyiz. Cari raporlarına eklenen ‘Aylık cari satış raporu’ ile ilgili işlem sağlandı.
M320 07.09.2023 Sipariş girerken ‘aktarıldığında işlem dövizi’ parametresi seçilebilir olmalıdır. Sistem ayarlarında bulunan belge işleminde sor parametresinden seçildiği sürece ilgili alanın seçilebilir olması sağlandı.
M320 07.09.2023 Kullanıcı sınırı aşıldığında sistem uyarı vermelidir. Kullanıcı ekleme işlemlerinde limit aşıldıysa sistemin uyarı vermesi sağlandı.
M320 07.09.2023 Crm kayıtlarında son 1 yıllık kayıtlar görüntülenmelidir. Crm sayfasında tarih filtreleri son 1 yıl olacak şekilde yapılandırıldı.
M320 07.09.2023 Son işlemler kısmında son sipariş hareketleride görünmelidir. Son işlemler alanına eklenen son siparişler menüsü ile son siparişlerin görüntülenmesi sağlandı.
M320 07.09.2023 Perakende sayfasında son işlem onayı olmadan fiş numarası atanmalıdır. Sistem ayarlarına eklenen perakende otomatik fiş numarası parametresi ile son işlem onayı olmadan otomatik fiş numarası atanması sağlandı.
M320 24.08.2023 Program üzerinden ajanda takibi yapılabilmelidir. Anasayfaya eklenen ajanda menüsü ile tarih ve cari seçimi yapılarak not eklenebilmesi sağlanıldı.
M320 24.07.2023 Sipariş onaylama sayfasında ödeme planı gibi değerler gösterilmelidir. Sipariş onaylama sayfasına eklenen 3. sekme ile ödeme planı, ticari işlem grubu gibi değerlerin gösterilmesi sağlandı.
M320 24.07.2023 Müşteriler sayfasında il ve ilçeye göre arama yapılabilmelidir. Müşteriler sayfasında bulunan filtreleme alanına il ve ilçe filtrelemesi eklendi.
M320 24.07.2023 Reçeteler sayfasında kategori mantığı kullanılmalıdır. M320 üzerinde yeni geliştirilmiş olan kategori mantığı reçeteler sayfasında devreye alındı.
M320 24.07.2023 Listeye eklenen varyantlı ürünlerde varyant kodu gözükmelidir. Listeye eklenen ürün varyantlı ise, varyant adının altında varyant kodunun gösterilmesi sağlanıldı.
M320 11.07.2023 Bulunan varyantlar sayfasında sadece stokta olanlar görüntülenmelidir. Bulunan varyantlar sayfasına eklenen buton ile sadece stokta olan varyantların görüntülenebilmesi sağlanıldı.
M320 11.07.2023 Kendi sql sorgularımız ile rapor hazırlayabilmeliyiz. Kullanıcıların kendi oluşturdukları sql sorgusu ile rapor hazırlayabilmesi için dinamik rapor ekleme sayfasına otomatik tasarım seçeneği eklendi. Bu seçenek aktif ise sadece sql sorgusu kullanılarak rapor hazırlanabilmesi sağlanıldı.
M320 11.07.2023 Cari hareket raporu plasiyer bazlı görüntülenebilmelidir. Plasiyer sayfasında bulunan menüden, plasiyer bazlı cari hareket raporuna erişilebilmesi sağlanıldı.
M320 11.07.2023 Malzeme bazında bekleyen , alınan ve verilen siparişler görüntülenebilmelidir. Plasiyer bazlı bekleyen siparişler raporunda, sağ üst kısımdan ulaşılabilecek olan bu raporda malzeme bazında bekleyen, alınan ve verilen siparişler görüntülenebilmektedir.
M320 11.07.2023 Fiyat kontrol sayfasında varyant araması yapılabilmelidir. Fiyat kontrol sayfasında arama parametrelerine göre varyant araması yapılabilmesi sağlanıldı.
M320 11.07.2023 Kampanya eklerken kullanabileceğimiz koşul ve formülleri görüntüleyebilmeliyiz. Kampanya detay ekleme ve güncelleme sayfasında, koşul ve formüllerin görüntülenebilmesi sağlandı.
M320 11.07.2023 Stok düzenleme sayfasına yetki kodu eklenmelidir. Stok ekleme ve güncelleme sayfasına yetki kodu bilgisinin girilebilmesi sağlandı.
M320 11.07.2023 Lokalde çalışırken fiş işlemlerinden sonra stok miktar bilgisi güncellenmelidir. Sistem ayarlarına eklenen satışta stok miktarı güncellensin parametresi ile yerel veritabanı üzerinde işlem yaparken stok miktar bilgisinin güncellenmesi sağlanıldı.
M320 11.07.2023 Kontrollü sevkiyatta fatura kontrol modülü olmalıdır. Kontrollü sevkiyatta faturaların kontrollü bir şekilde logoya aktarılması sağlanıldı.
M320 11.07.2023 Depo listesinde excele aktarım yapılabilmelidir. Depo listesi sayfasında seçilen filtrelere göre excel aktarımı yapılabilmesi sağlanıldı.
M320 04.07.2023 Aynı ürünü listeye farklı kalem olarak ekleyebilmeliyiz. Aynı ürünü listeye farklı kalem olarak ekleyebilmek için sistem ayarlarına eklenen varmı kontrolünde filtrelenecek alanlar parametresinden istediğiniz alanları seçebilirsiniz.
M320 04.07.2023 Crm kaydı eklerken tarih manuel seçilebilmelidir. Crm kısmında yeni kayıt eklerken ve varolan bir kayda yeni hareket eklerken tarih seçilebilmesi sağlanıldı.
M320 04.07.2023 Fatura işlemlerinde proje kodu seçilebilmeli. Fatura, irsaliye ve sipariş işlemlerinde proje kodunun seçilebilmesi sağlanıldı.
M320 04.07.2023 Sipariş onaylama kısmında satır açıklaması görüntülenebilmeli. Sipariş onaylama sayfasında satır açıklaması değerinin görüntülenebilmesi sağlandı.
M320 04.07.2023 Stok işlemleri yapılan sayfalarda varyant araması yapılamıyor. Depo, stoklar, fiyat kontrol sayfalarında varyant araması yapılabilmesi sağlanıldı.
M320 04.07.2023 Müşteriye tıkladığımız zaman crm kayıtlarına erişebilmemiz için bir buton olmalıdır. Müşteriye tıklanıldığı zaman gösterilen crm butonu ile crm kayıtlarının görüntülenmesi sağlanıldı.
M320 04.07.2023 Stok detay sayfasında birim çarpan bilgileri gözükmelidir. Stok detay sayfasında çok birimli ürünlerde birim çarpan değerinin görülmesi sağlandı.
M320 04.07.2023 Son satınalma altında satışa izin verilmemelidir. İşlem yetkileri kısmında son satınalma altında satışa izin verme yetkisi aktif ise fiyatın maliyet kısmına girilen değerin altında satış yapılması engellenmektedir.
M320 09.06.2023 Yönetici, logo erp kısmında tüm fişleri görebilmelidir. Yönetici kullanıcının logo erp kısmında yetkiye bağlı olarak tüm fişleri görebilmesi sağlandı.
M320 09.06.2023 Plasiyer karlılık raporu yavaş çalışmakta. Plasiyer karlılık raporunda kullanılan tablo yapısı yeni yapılmış olan tablo yapımıza taşındı ve daha hızlı çalışması sağlandı.
M320 09.06.2023 Detaylı ekstrede iskonto bilgisi olmalıdır Detaylı ekstre kısmında iskonto bilgisinin görülmesi sağlandı.
M320 09.06.2023 Kategori yapılandırması m320’den yapılmalıdır. M320’de yönetim sayfasına kategori yönetimi ve kategorilere ürün atama özelliği eklendi.
M320 09.06.2023 Promosyon üründe ürün fiyatı yüzde yüz indirimli olarak logoya yansımalıdır. Logoya fiyatın liste fiyatı olarak ve yüzde yüz indirimli olarak gönderilmesi sağlandı.
M320 09.06.2023 Hizmet kartlarının satışı yapılamıyor. Fiş işlemlerinde hizmet kartları satışının yapılmasına olanak sağlandı.
M320 09.06.2023 Rota kısmında sıralama türü önbellekte kalmalıdır. Rota kısmında yapılan sıralama türünün cihaz hafızasında kalması ve otomatik olarak seçili gelmesi sağlandı.
M320 09.06.2023 Belge detayında dövizli toplam gözükmelidir. Belge detayında dövizli toplamın gözükmesi sağlandı.
M320 09.06.2023 Fiş listesinde dövizli toplam gözükmelidir. Fişlerin listelendiği logo erp ve local kısmında fiş tutarının yanında dövizli fiş tutarınında gösterilmesi sağlandı.
M320 09.06.2023 Depo kısmında kategori filtrelemesi olmalıdır. Depo kısmında arama kutucuğunun altına kategori filtrelemesi eklenmiştir.
M320 05.06.2023 Onaylama ekranından malzeme raporlarına erişim butonu Onaylama ekranından malzeme raporlarına erişim butonu eklenmiştir
M320 05.06.2023 Onaylama ekranından müşteri raporlarına erişim butonu Onaylama ekranından müşteri raporlarına erişim butonu eklenmiştir.
M320 05.06.2023 Reçete ön maliyet hesaplama yöntemleri parametrik olsun Reçete ön maliyet hesaplama yöntemlerinin parametrik olması istenmektedir. İlgili parametre sistem ayarlarına eklenmiştir.
M320 05.06.2023 Cari ekstrede ortalama vade tarihi Cari ekstrede ortalama vade tarihi eklenmiştir.
M320 05.06.2023 Detaylı ekstrede görünecek kolonlar seçilebilmelidir. Detay ekstrede görünecek kolonların seçilebilmesi için sistem ayarlarına özellik eklenmiştir.
M320 05.06.2023 Yönetici raporlarına Satış analizi raporu eklenmiştir. Yönetici raporlarına Satış analizi raporu eklenmiştir.
M320 05.06.2023 Yönetici raporlarına Malzeme esktresi raporu eklenmiştir. Yönetici raporlarına Malzeme esktresi raporu eklenmiştir.
M320 05.06.2023 Yönetici raporlarına Malzeme durum raporu eklenmiştir. Yönetici raporlarına Malzeme durum raporu eklenmiştir.
M320 05.06.2023 Yönetici raporlarına Envanter raporu eklenmiştir. Yönetici raporlarına Envanter raporu eklenmiştir.
M320 05.06.2023 Kullanıcı silindiğinde veri imha politikası çalışmıyor M320 kullanıcısının silinmesi durumunda kullanılan cihazdaki veriler otomatik olarak bağlantı girişiminde imha oluyordu, artık olmuyor denilmiş. Yapılan kontrolde sürüm güncellemesine bağlı bozulduğu görülmüş olup tekrar aktif hale getirilmiştir.
M320 05.06.2023 Rest servis hatalarının Log kayıtlarının gösterimi sağlanmıştır. Rest servis hatalarının Log kayıtlarının gösterimi sağlanmıştır. İlgili rapor Fişler alanına eklenmiştir. Rapora erişebilmek için gönderim modunun rest servis olması gerekmektedir.
M320 05.06.2023 Plasiyer raporunda tarih aralığı seçilebilsin Plasiyer raporunda tarih aralığı ile rapor alınmasına imkan sağlanmıştır.
M320 05.06.2023 Dövizli Ekstre özelliğinde geliştirmeler Cari kartın birden çok döviz tipi ile çalışıyor olması durumunda, alınan ekstrenin seçilen dövize göre değerlerin gelmesi ve hesaplanması sağlanmıştır.
M320 05.06.2023 Satırda KDV Dahil bilgi de gösterilsin. Satış belgelerinde, ilgili satırın KDV dahil tutarının parametrik gösterilmesi sağlanmıştır.
M320 05.06.2023 Yazdırma servisine seri ve lot bilgileri de gönderilsin Yazdırma servisine istenen bilgilerin gönderimi sağlanmıştır.
M320 05.06.2023 Dövizli Carilerde Özet toplam, tanımlı dövize göre olsun M320 satış belgelerinde sol alt kısımda yer alan fiş özet toplamının, Ticari bilgiler alanında seçili olan döviz tipine göre hesaplanması ve görüntülenmesi sağlanmıştır.
M320 05.06.2023 Parçalı senet tahsilatları görülebilmeli (Logoda yeni özellik) Yönetici raporlarına ve müşteri 360 alanına parçalı ödemelerin izlenmesine imkan sağlanmıştır.
M320 05.06.2023 Birden fazla birimli işlemlerde fiyat tanımlama hatası M320 de Logoya fiyat tanımı yapıldığında, ilgili ürün birden çok birimden oluşuyorsa ana birim dışında fiyat tanımına izin vermiyordu. Tüm birimler için izin verildi.
M320 17.05.2023 Konum raporlarında fiş işlemleri görüntülenmelidir Yapılan belge işlemlerinde konum raporlarına kayıt atılması sağlandı.
M320 17.05.2023 Müşteri karlılık raporuna toplam bilgisi eklenmelidir. Müşteri karlılık raporunda aylık toplamların yanına tüm ayların toplamı bilgisi eklenmiştir.
M320 17.05.2023 İrsaliye fişleri kontrollü şekilde faturaya dönüştürülmelidir. Sevkiyat menüsünde hazırda bulunan irsaliye kontrol sayfası üzerinde yapılan değişiklikler ile kontrollü şekilde irsaliyenin faturaya dönüştürülmesi sağlandı.
M320 17.05.2023 Vade kontrolü parametrik olmalıdır. Sistem ayarlarına eklenen vade kontrolü parametresi aktif ise vade kontrolü devreye girmektedir.
M320 17.05.2023 Html çıktısında açıklama alanları gelmemektedir. Html çıktısında açıklama alanlarının gelmesi sağlanmıştır.
M320 17.05.2023 Ambar fişi karşılama sayfasına tarih filtresi eklenmelidir Ambar fişi karşılama sayfasına eklenen tarih filtresi ile belirli tarihler arasındaki fişlerin görüntülenebilmesi sağlanmıştır.
M320 17.05.2023 Personelin gps konumu müşteri konumunun dışında ise sistem fiş işlemlerini engellemelidir. Personelin işlem yetkileri kısmına eklenen konum dışı işlem yapabilsin parametresi aktif ise, personel gps konumu ve müşterinin haritada seçilen konumu eşleşmediği sürece fiş girilmesi engellenmiştir.
M320 17.05.2023 Alıcılar-satıcılar raporunda sütun adları hatalı Alıcılar ve satıcılar raporunda sütun adları müşterilerin anlayabileceği şekilde değiştirildi.
M320 17.05.2023 Sevk işlemi sırasında sevk adresi görünmelidir. Sevkiyat yaparken kaydetme kısmında sevk adres bilgisinin görülmesi sağlanmıştır.
M320 17.05.2023 Perakende kısmında pdf yazdırırken sadece default tasarım ile çıktı alınabiliyor. Perakende kısmında pdf paylaşım ile çıktı alınırken fatura tasarımında seçili olan tasarım ile çıktı alınması sağlandı.
M320 17.05.2023 Cari kart oluşturulurken cari kodu bilgisine ön ek tanımlayabilmeliyiz. Cari kart açılırken cari kod kısımını verilen bir ön ekle otomatik olarak doldurması ve ön ekin sistem ayarlarından oluşturulabilmesi sağlandı.
M320 17.05.2023 Talep fişlerinden ambar transferine aktarım yapılabilmelidir. Sevkiyat kısmına eklenen ambar transferini karşıla sekmesi eklenmiştir. Onaylanan talep fişlerinden karşılama türü ambar transferi olan kayıtlar için, ambar transferi fişi oluşturulması sağlandı.
M320 17.05.2023 Değiştirilen fişleri görüntüleyebileceğimiz bir yer olmalıdır. Raporlar > Denetim alanında ‘Değiştirilen Fiş Kayıtları’ olarak bir rapor eklendi. Raporda, değiştirilen fiş kayıtlarının görüntülenmesi sağlandı.
M320 17.05.2023 Sistem log kayıtları raporu eklenmelidir. Raporlar > Denetim > Sistem Log kayıtları şeklinde rapor eklendi. Raporda sistem log kayıtlarının görüntülenmesi sağlandı.
M320 17.05.2023 Yazdırma servisi çıktısında cari bilgileri gelmiyor. Yazdırma servisinden alınan çıktılarda cari bilgilerinin gelmesi sağlandı.
M320 17.05.2023 Siparişte negatif seviye kontrolü dikkate alınmamaktadır. İşlem yetkileri kısmında bulunan siparişte negatif seviye kontrolü parametresi aktif iken dikkate almaktadır.
M320 17.05.2023 Satış işleminde stok miktarı önbellekteki fişlere göre değişmelidir. Satış işlemi gerçekleştirildikten sonra önbellekteki stok değerleri satış bilgisine göre güncellenmektedir.
M320 17.05.2023 İngenico gönderiminde belge numarası alanına z numarası bilgisi eklenmelidir. Belge numarası alanına z numarası ve fiş numarası değerleri eklendi.
M320 17.05.2023 Ürün detayında özel kod bilgileri görünmelidir. Ürün detayına girince düzenleme sayfasına girmeden önce özel kod bilgileri görüntülenmektedir.
M320 12.05.2023 Fiş tarihini sunucudan al parametresi aktif değilken fişe seçilen tarihi atmalıdır. Fiş tarihini sunucudan al parametresi devre dışı iken logoya gönderilen fiş tarihinin m320’de seçilen tarih olması sağlandı.
M320 12.05.2023 Ödeme tahsilat işlemi yetkiye bağlı olmalıdır. Personelin ödeme ve tahsilat işlemi yapabilmesi için işlem yetkileri kısmından yetki verilmelidir.
M320 12.05.2023 Toplu üretimde reçete güncellemesi eklenmelidir. Toplu üretimde reçete güncellemesi ve reçetesi olmayan ürünler için reçete tanım ekranı eklenmiştir.
M320 12.05.2023 Fiş işlemleri sayfasına sevkiyat hesabı eklenmelidir. Fiş işlemleri sayfasında bulunan kaydetme kısmında sevkiyat hesabı seçimi eklenmiştir.
M320 12.05.2023 Son işlemler kısmından fiyata tıklayınca ürün miktarı 1 olmalıdır. Fiş işlemleri sayfasında bulunan son işlemler kısmında ürün fiyatına tıklayınca manuel olarak miktar girilmemesi için otomatik olarak miktar 1 yapılmaktadır.
M320 12.05.2023 Konum kaydetme işleminde veriyi yerel veritabanına kaydetmelidir. Konum kayıt etme işleminde veri yerel veritabanına kayıt edilmektedir. Bu işlem sayesinde personel sıfırlama yapmadan müşterinin harita konum bilgisini görebilmektedir.
M320 12.05.2023 Gün sonu raporunda hangi malzemeden kaç adet satıldığı belirtilmelidir. Perakende kısmındaki gün sonu raporuna satılan kalem bilgileri eklenmiştir.
M320 06.04.2023 Yazarkasa çıktısında yazarkasa bilgileri yer almalıdır. Yeni sürümde yazarkasa çıktısına yazarkasa bilgileri eklendi.
M320 06.04.2023 Yazarkasa çıktısı alırken ürün açıklaması sığmıyor. Yeni sürümde ürün açıklaması uzunsa alt satıra doğru genişlemektedir.
M320 06.04.2023 Teklif modülü isteniliyor. Teklif modülü eklendi. Lisansınızda teklif modülü bulunuyorsa servis güncellemesinden sonra cariye tıklayınca teklif seçeneği gelecektir.
M320 06.04.2023 Perakende kısmında 3 noktaya tıklayarak yazdır dersek yazdırmıyor. Hatanın kaynağı giderildi.
M320 06.04.2023 Malzeme incele kısmında html detay gözüksün. Malzeme incele kısmında 3. bir sekme olarak detay sayfası eklendi.
M320 06.04.2023 Ayarlardaki elogo adresi değiştirilebilsin. Kullanıcı sistem ayarları kısmında bulunan elogo adresini isteğine göre değiştirebilir.
M320 06.04.2023 Seri-lot sayımda detaylı bilgi için rapor eklenmelidir. Sayım yapılıp logoda bulunmayan seri-lot numaralarını ve logoda bulunan fakat sayım yapılmayan seri-lot numaralarını belirten bir rapor eklendi.
M320 06.04.2023 Perakende kısmında kampanya çalışmıyor. Perakende kısmında kampanya uygulanırken karşılaşılan hata çözüldü.
M320 06.04.2023 Çek senet raporunda tarihe göre sıralama hatalı çalışıyor. Raporlar > Yönetim > Çek senet raporunda tarihe göre sıralama sorunu çözüldü.
M320 06.04.2023 Depo transferinde negatif malzeme satışı göz önünde bulundurulmalıdır. Depolar arası transfer yaparken parametreye bağlı olarak negatif malzemelerin listeye eklenmesi engellendi.
M320 06.04.2023 Cari eklerken adres1 kısmı boş bırakıldıysa müşteri detayına girince gri ekran geliyor. Müşteri detayında adres1 kısmı boş olabilecek şekilde değiştirildi.
M320 06.04.2023 Vade raporunda cari özel kodu, yetki kodu alanları yer almalıdır. Vade raporuna cari özel kodu, cari yetki kodu alanları eklendi. Arama sorunu çözüldü.
M320 06.04.2023 Çek senet raporunda kendi çeklerimizde müşteri adı yazmalıdır. Raporlar > Yönetim > Çek senet raporu kısmında kendi çeklerimizde müşteri adı yazmaktadır.
M320 06.04.2023 Kontrollü sevkiyatta negatif malzeme satışı engellensin parametresi göz önünde bulundurulmuyor. Sevkiyat işlemi sırasında sevk edilen ürün stokta yoksa listeye eklenmesi engellenmiştir.
M320 06.04.2023 Sipariş girişinde girilen sevk adresi kontrollü sevkiyata yansımıyor. Sipariş girerken seçilen sevk adresi sevkiyata yansıtıldı. Sevkiyat işlemi sırasında sevk adresi seçimi engellendi.
M320 05.04.2023 Parametreye bağlı olarak kağıt fatura satışı engellenmelidir. Sistem ayarları kısmına kağıt faturaya izin verme parametresi eklendi. Parametre aktif ise belge işlemlerinde kağıt fatura kesme işlemi engelleniyor.
M320 05.04.2023 Plasiyer durumu izlenmelidir. Talebe binaen yönetici raporlarına plasiyer zaman raporu eklenmiştir.
M320 05.04.2023 Toplu sayım özelliği olmalıdır. Ürün listesi miktar alanına değer yazıldıktan sonra, sayım listesine eklenmektedir.
M320 05.04.2023 Son işlemler kısmından eklediğimiz ürüne tanımlı iskonto uygulanmalıdır. Son işlemler kısmından seçtiğiniz ürün ve fiyata tanımlanan iskonto oranı listeye eklediğiniz ürüne uygulanmaktadır.
M320 05.04.2023 Müşteri raporları kısmında cari bilgisi görünmelidir. Müşteri raporlarında sayfa başlığının altına cari bilgisi eklenmiştir.
M320 05.04.2023 Belge numarasına 33 karakter sınırı eklenmelidir. Belge işlemlerinde bulunan belge numarası alanına 33 karakter limiti eklenmiştir.
M320 05.04.2023 Risk kontrolü bakiye bazında yapılmalıdır. Sistem ayarları kısmına risk kontrolü bakiye bazında adında bir parametre eklenmiştir. Parametre aktif ise risk kontrolünü risk toplamına göre değil cari bakiyesine göre yapmaktadır.
M320 05.04.2023 Personel cari kayıt türünü kendisi seçebilmeli İşlem yetkileri kısmına cari kayıt seçeneği eklendi. Personelin cari kayıt yetkisi kullanıcı seçimli ise cariyi kayıt ederken kullanımda veya kullanım dışı seçenekleri gelmektedir.
M320 29.03.2023 Seri ve Lot Numarası ile sayım özelliği M320 ürününe seri ve lot numarası ile sayım özelliği eklenmiştir.
M320 29.03.2023 Malzeme kartlarının statüsü mobil uygulamadan değiştirilebilsin Tanımlı malzeme kartlarından kullanılmayan kartları, kullanım dışında çekilebilmesi için mobil uygulamaya özellik eklenmiştir.
M320 29.03.2023 Üretim modülüne varyantlı üretim eklenmelidir. Reçete tanımı yapıldığında, ana ürün veya giren ürünlerin varyantlı seçimin ve üretime etkisi için geliştirme yapılmıştır.
M320 29.03.2023 Barkod terazi etiketi okumada parçalama perakende dışında kullanılabilmelidir. Barkod teraziden çıkan etiketlerin parçalanarak birime çevirimi tüm satış belgelerine eklenmiştir.
M320 29.03.2023 Senkron olurken hataya düşmüş fişler belirgin şekilde görünmelidir. Numara çakışması veya farklı sebeplerden ötürü hataya düşen fişlerin daha belirgin olması için fişler alanına yeni başlık açılmıştır. Hatalı fişler bu başlık altında toplanmıştır. Tarih filtresi bu alanda uygulanmamaktadır.
M320 29.03.2023 Cari konum kaydı varsa müşteriler ekranında belirtilmelidir. Müşterilerden konum kaydı kayıt altına alınan müşterilerin ana ekranda yeşil maps iconu ile renklendirilmiştir. Konum kaydı olmayan müşteriler kırmızı maps iconu ile gösterilmiştir.
M320 07.03.2023 Plasiyer Hedef analizi modülü Plasiyer Hedef analizi modülü tamamlanmıştır. Opsiyonel modül olarak satınalma sonrası, plasiyerler, ürün veya ürün grupları bazında dönemsel tanımlamalar sonrasında hedef analizi yapılabilmektedir.
M320 07.03.2023 Seri veya Lot Numarası yazdırmaya eklenmelidir satış sırasında seçilen seri veya lot numarası “SeriLotNo” değer etiketi ile tasarıma eklenmiştir.
M320 07.03.2023 Satıcı-Cari hesap bağlantısı M320 üzerinden yapılabilmelidir. Satıcı cari hesap bağlantısının M320 üzerinden yapılmasına imkan sağlanmıştır. İlgili özellik yönetim sayfası kullanıcı menüsüne eklenmiştir.
M320 07.03.2023 Ayarlar kısmında yer alan belge türü alanı kullanıcı yetkilerine taşınmalıdır. Ayarlar kısmında yer alan Alış veya satış tipindeki eylem seçimleri kullanıcı yetki ve özelliklerine taşınmıştır.
M320 07.03.2023 Malzeme Durumu izlenebilmelidir Malzeme durum raporunun mobilde izlenmesi sağlanmıştır. Yönetici yetkisinde olan kullanıcı malzeme ekranında ilgili malzemeyi soldan sağa sürüklerken gelen durum ekranından ulaşılabilmektedir.
M320 18.02.2023 Toplu rota düzenleme ekranından kullanım dışı cariler Toplu rota düzenleme ekranından kullanım dışı carilerin gelmesi engellenmiştir.
M320 18.02.2023 Cari hesap filtrelerinde listeden seçim Cari hesap filtrelerinde listeden seçim özelliği eklenmiştir.
M320 18.02.2023 Resim ekleme yetkisi eklenmelidir Resim ekleme yetkisi parametresi ürün ekleme özelliğine eklenmiştir. Ürün ekleme özelliği olmayan kullanıcıların resim ekleme işlemi yapamaz hale getirilmiştir.
M320 18.02.2023 Malzeme raporunda ambar bilgisi yer alsın Raporlar > Malzeme > Stok hareket raporunda ambar bilgisinin görülmesi sağlanmıştır.
M320 14.02.2023 Perakende ekraninda ürün aramasi yapip ürün eklendiginde arama ve liste temizleniyor. Arama ekraninda kalmasi ve çikan sonuçlardan eklemeye devam edilmesi isteniliyor. arama değerlerine parametre eklendi. Firmanın seçimine göre çalışması sağlandı.
M320 14.02.2023 Büyük ekranlarda malzemelerin kart görünümü responsive olmalıdır. 2 değer olarak eklenen kart görünümü resposive çekildi. Ekran boyutuna göre otomatik şekillenebilir hale getirildi.
M320 14.02.2023 Sevk adresi ek alanları tasarıma gelmelidir. Sevk adresi tanımlarında yer alan değerlerin tümünün tasarıma eklenebilir hale gelmesi sağlandı.
M320 14.02.2023 İrsaliye yerine geçer parametresi dikkate alınmalıdır. Cari kartta irsaliye yerine geçer parametresinin işaretli olması durumunda sipariş ve fatura işlemlerinde öndeğer olarak belgenin etkilenmesi sağlanmıştır.
M320 04.02.2023 Rota işlemi tamamlandıktan sonra onaylama sonrasında müşteri listeden kaldırılmalıdır. Onaylama sonrası müşterinin listeden kaldırılması sağlanmıştır.
M320 04.02.2023 Crmde Firsat girisi yaparken eger giris islemi, Ana ekran > Crm kismindan yapiliyorsa cari seçmeden de firsat kaydi yapabilmelidir. cari kart seçilmeden fırsat kaydı yapabilmesi sağlanmıştır.
M320 04.02.2023 Crmde islemlerinde kaydete çift basınca tekrarlı kayıt gidiyor butona çoklu tıklama kontrolü eklenmiştir.
M320 04.02.2023 Sipariş sıklığı haftalık seçim yapılmalıdır Yönetim > Rota düzenle bölümünde sipariş sıklığı değeri gün değerinden hafta değerine dönüştürülmüştür.
M320 04.02.2023 Kampanya listesinde arama yapılabilsin Kampanya listesinde arama özelliği eklenmiştir.
M320 04.02.2023 Toplu iskonto uygulama Satış/satınalma işlemlerinde toplu iskonto uygulaması sağlanmıştır.
M320 04.02.2023 Malzeme fişleri tanımlı satınalma fiyatları ile işlenebilsin Malzeme fişlerine tanımlı satınalma fiyatlarının işlenebilmesi sağlanmıştır.
M320 04.02.2023 Öndeğer sevkiyat adresi seçimli gelsin İşlemlerde öndeğer olarak seçilen sevkiyat adreslerinin otomatik gelmesi sağlanmıştır.
M320 04.02.2023 Tasarımlarda türkçe karakter sorunu Tasarımlardaki türkçe karakter sorunları çözülmüştür.
M320 04.02.2023 İskonto sayısı arttırılmalıdır M320de yer alan 3 iskontoya ilave olarak 3 iskonto tanımı daha eklenerek toplam iskonto sayısı 6 ya çıkarılmıştır. Ekranda daha az yer kaplaması için ek iskontolar parametreye bağlanmıştır. İlgili parametre kullanıcı işlem yetki alanına genişletilmiş iskonto olarak eklenmiştir.
M320 04.02.2023 Raporlarda toplam bilgisi yer alsın Raporların altına toplam bilgileri eklenmiştir.
M320 04.02.2023 Tahsilat ekranlarına fiş özel ve yetki kodu eklenmelidir. Tahsilat fişi ekranlarına özel kod ve yetki kodu alanları serbest yazımla beraber listeden seçimli olarak eklenmiştir.
M320 04.02.2023 Müsteri karti tanimlarken özel kod degeri listeden seçilebilir halde olmalidir. Müşteri tanımı yapıldığında, özel kod ve yetki kodu gibi değerlerin listeden seçilerek tanımlanması sağlanmıştır.
M320 04.02.2023 Rapor Üretici’de Iframe kod kullanımı Rapor üretici üzerinden Iframe kodların çalışması sağlanmıştır.
M320 04.02.2023 Dövizli Fiyat Girişi yapılabilmelidir Satış belgelerinde, fiyat alanının arkasına eklenen buton ile açılan sayfa üzerinden değişik dövizlerle işlem yapılması sağlanmıştır.
M320 03.02.2023 Sipariş girişlerinde fiyat ve kdv dahil hesaplamaları Sipariş girişi yaparken, fiyat alanının arkasına eklenen buton ile, kdv dahil, kdv hariç ve döviz fiyatlar ile hesaplamaların yapılması ve satışa aktarılması sağlanmıştır.