fbpx

PLASİYERLERİNİZİ ANLIK OLARAK İZLEMENİZE İMKAN SAĞLIYORUZ!

M320 Logo mobil saha asistanı yada diğer tanımıyla logo saha satış uygulaması, Logo muhasebe programları için geliştirilmiş profesyonel bir operasyonel mobil saha süreç yönetim uygulamasıdır. Sahadaki ekiplerin merkez ile haberleşmesi, veri toplaması ve güvenli şekilde işlem yapmaları üzerine kurgulanmıştır. M320 Logo saha satış uygulamasının içerisinde yer alan plasiyer raporları özelliğini bu yazımızda anlatmaya çalışacağız.

M320 içinde yer alan Plasiyer rapor özelliği ile, plasiyerinizin sahada yaptığı tüm işlemleri anlık olarak izleyebilirsiniz. Plasiyerlerin işledikleri satış ve tahsilat belgeleri üst yönetici tarafından anlık olarak görüntülendiği gibi, konum bilgileri de kayıt altına alınır. Bu sayede işlenen belgenin müşteri konumunda veya müşteriye gidilmeden işlenen bir belge olduğu anlaşılır.

Plasiyer Satış elemanı raporları

Satış elemanları sahada satış görevinde iken kendilerine bağlı olan müşterilere ait rapor ve analizlere ulaşabilmelidir. Aksi takdirde saha satış operasyonlarını hızlı ve dinamik olarak yönetmek mümkün değildir. M320 Logo Mobil Saha Asistanı uygulaması, plasiyerlerin ihtiyacı olan tüm rapor ve analizlere erişim imkanı sağlamaktadır. M320 Plasiyerin, Müşteri bilgileri, Müşteri finansal durum bilgileri, daha önceki malzeme alım raporları, ilgili müşterinin risk durumu, aylara göre satınalma miktarları, cari hesap özeti, bekleyen siparişleri, faturalanmayan irsaliyeleri, tahsilat için bekleyen çek ve senetleri gibi bir çok rapora anlık ve güncel ulaşarak, farklı departmanlarda çalışan ekip arkadaşlarına da yük olmadan işlerini sürdürebilmekteler.

Plasiyer Raporu alanında yer alan günlük işlemlerden mutabakat sağlarken, ayrıntılı tahsilat listesinden kendilerine bağlı olan carilerin önceki alımlarından kaynaklı borçların vade durumlarını inceleyebilmekteler. Satışlar ve alımlar tablosu sayesinde hangi ayda ne kadar ciro elde ettikler ve hedeflenen değerin ne kadar gerisinde olduklarını görebilmekteler.

Ekip Lideri Raporları

Plasiyer ekip liderleri kendilerine bağlı olan ast elemanların raporlarına erişebilmeli ve olası riskleri görebilmelidir. Bu kapsamdaki ihtiyacın çözümü için M320 Logo saha asistanı uygulamasında ast-üst ilişkisi bulunmaktadır. Üst personel kendi astı olan plasiyeri seçerek raporlarına erişebilir ve yeni görevler verebilir. Ekip liderleri anlık olarak sahadaki tüm astlarının yaptıkları işlemleri, anlık konumlarını, işlemin yapıldığı konum bilgisi ve müşteri konum uzaklığını, alınan siparişlerdeki içerik analizini gerçekleştirebilirler.