fbpx

ZENSOFT LOGO B2B YAPILANDIRMA

 

ZENSOFT LOGO B2B

Logo B2B, Logo muhasebe programları için geliştirilmiş olan bir müşteri portalı uygulamasıdır. Uygulama web ve mobil uygulama olarak çalışabilmektedir. Müşterilerin sipariş verme, ödeme yapma ve rapor analizlere erişim gibi bir çok özellik desteklenmektedir. Üstelik sınırsız kullanıcı ve ürün desteği ile… detay bilgi için eğitim videoları sayfasına gidebilirsiniz. Örnek site için https://b2b.zensoft.com.tr adresine gidebilirsiniz.

Hemen bilgi al

B2B Uygulamada müşteri oturum açarken, Kullanıcı adı veya şifre ile oturum açabildiği gibi, Mobil doğrulama ile de oturum açılması mümkündür. Back office uygulama üzerinden, Logo veritabanından hangi alanın kullanıcı adı, hangi alanın şifre olarak kullanılacağı seçilmelidir.

Mobil doğrulama ile giriş yapılmak istenirse SMS api satın alınmalıdır. Mobil doğrulama ile müşteri giriş yaparken cep telefonunu yazmalı, eğer cep telefonu kayıtlı olan bir numara ise sistem otomatik bir doğrulama kodu göndermektedir. İlgili doğrulama kodu girilip sisteme erişilir.

Bu sayede müşteri kullanıcı adı veya şifresini hatırlamak zorunda değildir.

B2B Login ekranda yer alan arka plan resminin müşteri özelinde değiştirilmesi mümkündür. Bunun için 1920*1080 çözünürlükte bir resmin B2B Servisindeki /assets/images/b2b_background.png dosyası ile değiştirilmesi yeterlidir.

B2B uygulamada yer alan slider alanına istediğiniz görselleri eklemeniz mümkündür. Bunun için 1800*500 çözünürlükte bir resmin B2B Servisindeki /assets/images/slider/ klasörünün içerisine atılması yeterlidir.

B2B ana sayfasında yer alan, Öne çıkan, kampanya ve indirim kataloglarının içinde istediğiniz ürünlerin görünebilmesi için, M320 > Ayarlar > Sistem Ayarları > B2B > sağ Alt kısımdan sepet resminden istediğiniz ürünleri ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz.

Servisin kurulu olduğu dizin içinde yer alan ../assets/M120DilDosyalari/ klasörü içinde Json formatta dil dosyaları bulunmaktadır. İlgili dil dosyaları üzerinde istenilen değişikliği yapabilirsiniz. B2B giriş ekranında kullanılmak istenen dil seçilerek devam edilebilmektedir.

Logo muhasebe programları içindeki malzeme kartlarına bağlı olarak tanımlanabilen tüm döviz türlerinin kullanımı mümkündür. Bunun için ilgili ürüne dövizli fiyat tanımlanmalı ve kur bilgisi sistemde yer almalıdır.

B2B ekranında fiyatın dövizli veya yerel para birimine çevrilmiş halini müşteriye göstermek için B2b ayarları kısmında “dövizli fiyat gösterim şekli” parametresini, yerel para birimi veya ürün varsayılanı olarak değiştirebilirsiniz.

Servis klasörü içinde yer alan ..assetsstaticmenu.listesi.json dosyası içerisinde yer alan bilgilere müdahale ederek istenen değerlerin gösterilmesi veya gizlenmesi mümkündür. 

“id”: “sanal_pos”,  –Bu alana dokunulmamalıdır.
“adi”: “Sanal Pos”, — Hangi isimde görünsün istiyorsanız, değiştirebilirsiniz.
“renk”: “3a4242”, — Butona ait rengi bu alandan belirleyebilirsiniz.
“anasayfadaGoster”: 1, — Ana sayfa slider altında yer alacaksa 1 değilse 0 yapılmalıdır.
“topMenudeGoster”: 1 — Üst header da yer alacaksa 1 değilse 0 yapılmalıdır.

M320 Back office uygulaması üzerinden tanımlanan kampanyalar, sepete gidildiğinde otomatik uygulanmaktadır. Kampanya tanımlarında koşullara bağlı olarak indirim veya promosyon kampanyaları tanımlanabilmektedir.

Logoda tanımlı olan cari hesap kartındaki ticari bilgiler alanında yer alan indirim oranı doğrudan b2b’ye yansımaktadır.

B2B Kullanan müşteri, vermiş olduğu siparişe ait bir sevk adresi tanımlayıp ilgili ürünün o sevk adresine bağlı olarak siparişleştirmesini isterse, bu durumda b2b ekranında yer alan sevkiyat adreslerim kısmında tanımlamaya yapılıp, sipariş sonlandırma ekranında ilgili sevk adresinin seçilmesi yeterlidir.

B2B Kullanan müşterilerinize duyurularınızın iletilmesi için, M320 yönetim sayfasında duyurular kısmında istediğiniz duyuruyu ekleyerek oturum açan müşterinin duyuruyu görmesini sağlayabilirsiniz.

B2B Ekranından müşterilerinizin görmesini istediğiniz videoları yerleştirebilirsiniz. Bunun için m320 > Ayarlar > Sistem Ayarlar > B2B Ayarları > Ana sayfa alanından video ekle dedikten sonra youtube linki ekleyerek görünmesini sağlayabilirsiniz. 

B2B Ekranı üzerinden, müşterilerinize sunduğunuz ürünlerin kolay şekilde kategorilere ayrılması ve filtrelenmesi için, M320 yönetim sayfası üzerinden, kategori yönetiminden kategori ve alt bağlı kategoriler tanımlayabilirsiniz. Kategorilere eklenecek ürünler sonucunda işlemler yapılabilmektedir.

Zensoft B2B kullanırken ürün listeleme seçeneklerinde kart yada liste görünümünü ön değer olarak belirleyebilirsiniz. Bunun için M320 >Ayarlar > Sistem Ayarlar > B2B alanından Ürün gösterim şekli paramatresini liste veya kart olarak seçebilirsiniz. Örnek görünüm resimdeki gibidir.

B2B uygulamada liste modunda çalışırken, ürün bilgilerini içeren değerlerin gizlenmesi veya gösterilmesi mümkündür. Liste görünümünde aşağıda yer alan değerleri gizle/göster yapabilirsiniz.

  • Ürün görseli
  • Ürün kodu
  • Ürün adı
  • Ürün özel kod 1-5
  • Yetki kodu
  • Grup Kodu
  • Birim ve Birim Fiyat

Bu değerlere ait olan başlıklarında yeniden adlandırılması mümkündür. Bunun için assets/dildosyaları içinden değişiklik yapabilirsiniz.

B2B giriş ekranına gelen müşterinin sistemde hesap bilgisi yoksa, olmayan müşterinin de kendi cari hesabını oluşturulmasına izin verilecekse M320 sistem ayarlar, b2b ayarları bölümünde üyeliğe izin ver parametresinin evet olması gerekmektedir.

Netahsilat, Sipay ve Akbank ile B2B uygulamasının entegrasyonu bulunmaktadır. Kullanılacak entegrasyona ait bilgilerin M320 b2b ayarları kısmındaki ödeme metodları alanına tanımlanması gerekmektedir.

Ödeme işlemi tamamlandıktan sonra ödeme parametrik olarak logo muhasebe sistemine de işlenebilmektedir.